ABB ABB

ABB ABB M3AA 160MLD 2

Артикул: M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944 Копирай
22 kW
3000 RPM
Габарит 160
2 полюса
IE3
Швейцария
Монтажно изпълнение:

За ABB

ABB from Switzerland is a leading manufacturer of industrial equipment, supplying reliable products to customers worldwide. All products come with original manufacturer documentation, CE certification, and full technical support.

ABB ABB M3AA 160MLD 2 — преглед на продукта

ABB ABB M3AA 160MLD 2 е трифазен асинхронен електродвигател с накъсо съединен ротор, проектиран за взискателни промишлени приложения. Осигурява 22 kW номинална мощност при 3000 об/мин , изграден върху IEC габарит 160.

С клас на енергийна ефективност IE3 този мотор осигурява отлични показатели, като отговаря на действащите изисквания MEPS на ЕС съгласно регламент 2019/1781. Класът IE3 е задължителен в ЕС за повечето приложения над 0,75 kW, което прави този агрегат напълно съответстващ за европейски инсталации.

  • Степен на защита IP55 — защита от прах и водни струи
  • Изолационен клас F, топлинна защита клас B — подходящ за околна температура до +40°C
  • Режим на работа S1 (продължителна работа)
  • Охлаждане IC411 (изцяло затворен с вентилаторно охлаждане, TEFC)
  • CE маркировка, съответствие с RoHS, отговаря на IEC/EN 60034
  • Страна на производство: Швейцария

Налични монтажни конфигурации

The ABB M3AA 160MLD 2 is available in 3 mounting configurations: B3, B35, B5. Each configuration has its own article number, enabling direct procurement without substitution errors.

Технически спецификации

Номинална мощност 22 kW
Брой полюси 2
IEC габарит 160 mm
Номинални обороти 3000 RPM
Клас на енергийна ефективност IE3
Номинален ток (400V) 38 A
Номинален въртящ момент 71.4 Nm
КПД при пълно натоварване 92.7 %
КПД при 75% натоварване 93.5 %
КПД при 50% натоварване 93.4 %
Фактор на мощността (cos φ) 0.9
Тегло 131 kg
Захранващо напрежение 400V / 690V (Y/Δ)
Честота 50 / 60 Hz
Степен на защита IP55
Изолационен клас Class F
Режим на работа S1 (Continuous)
Начин на охлаждане IC411 (TEFC)
Стандарти IEC/EN 60034, CE
Марка ABB
Страна на произход Швейцария
Артикул INDASTRA M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944

Налични монтажни конфигурации

Всяка конфигурация е отделен артикул. Кликнете, за да отворите продуктовата страница с пълна документация.

Артикул Монтаж Цена Доставка Статус
M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944-B3 B3 При запитване Запитайте В наличност
M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944-B35 B35 При запитване Запитайте В наличност
M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944-B5 B5 При запитване Запитайте В наличност

Промишлени приложения

Типични приложения, в които се използва ABB ABB M3AA 160MLD 2:

Конвейерни системи
Лентови и верижни конвейери, сортиращи линии
Помпено оборудване
Центробежни, потопяеми и винтови помпи
ОВК и вентилация
Промишлени вентилатори и обработка на въздух
Компресорни агрегати
Бутални и винтови компресори
Смесване и разбъркване
Промишлени миксери и бъркалки
Металорежещи машини
CNC обработващи и фрезови центрове

Аналози на ABB ABB M3AA 160MLD 2

20 compatible replacements

Функционално еквивалентни мотори — същият габарит, мощност и брой полюси от алтернативни производители.

Параметър
ABB M3AA 160MLD 2
ABB
ABB M3AA 160MLD 2
22 kW · 3000 RPM
Текущ
Lammers 1TZ9001-1DA4
Lammers
Lammers 1TZ9001-1DA4
18.5 kW · 3000 RPM
40% съвпадение
Lammers 1TZ9001-1DA6
Lammers
Lammers 1TZ9001-1DA6
22 kW · 3000 RPM
80% съвпадение
Lammers 1TZ9003-1DA4
Lammers
Lammers 1TZ9003-1DA4
18.5 kW · 3000 RPM
60% съвпадение
Lammers 1TZ9003-1DA6
Lammers
Lammers 1TZ9003-1DA6
22 kW · 3000 RPM
100% съвпадение
Lammers 1TZ9004-1DA4
Lammers
Lammers 1TZ9004-1DA4
18.5 kW · 3000 RPM
40% съвпадение
Lammers 1TZ9001-1DA2
Lammers
Lammers 1TZ9001-1DA2
11 kW · 3000 RPM
40% съвпадение
Lammers 1TZ9001-1DA3
Lammers
Lammers 1TZ9001-1DA3
15 kW · 3000 RPM
40% съвпадение
Lammers 1TZ9003-1DA2
Lammers
Lammers 1TZ9003-1DA2
11 kW · 3000 RPM
60% съвпадение
Lammers 1TZ9003-1DA3
Lammers
Lammers 1TZ9003-1DA3
15 kW · 3000 RPM
60% съвпадение
Lammers 1TZ9004-1DA2
Lammers
Lammers 1TZ9004-1DA2
11 kW · 3000 RPM
40% съвпадение
Марка ABB LammersLammersLammersLammersLammersLammersLammersLammersLammersLammers
Каталожен номер M3AA 160MLD 2-IE3-22-2944 160 L-2-IE2-18,5-2955160 L-2-IE2-22-2955160 L-2-IE3-18,5-2955160 L-2-IE3-22-2945160 L-2-IE4-18,5-2955160 M-2-IE2-11-2955160 M-2-IE2-15-2955160 M-2-IE3-11-2955160 M-2-IE3-15-2960160 M-2-IE4-11-2955
Мощност (kW) 22 kW 18.5 kW 22 kW 18.5 kW 22 kW 18.5 kW 11 kW 15 kW 11 kW 15 kW 11 kW
Полюси 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
Номинални обороти 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM 3000 RPM
Габарит 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160 160
Ефективност IE3 IE2 IE2 IE3 IE3 IE4 IE2 IE2 IE3 IE3 IE4
Държава Швейцария
Цена При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване При запитване
ВИЕ СТЕ ТУК
Покажи всички 20 аналога в търсенето на аналози

Още от ABB Виж всички

Често задавани въпроси — ABB ABB M3AA 160MLD 2

Заявете оферта — ABB ABB M3AA 160MLD 2

Попълнете формата и нашият екип ще отговори до 24 часа.

Уважаваме вашата поверителност и никога не споделяме данните ви с трети страни.